nogi dziewczyny

Na czym polega depilacja IPL?

Obecnie istnieje naprawdę wiele sposób, które pozawalają pozbyć się zbędnego owłosienia. A przecież jest to tak ważne! Przede wszystkim każda kobieta pragnie mieć gładkie i seksowne nogi, które może pokazać, gdy na zewnątrz zrobi się cieplej. Kluczowe jest zatem wybranie najlepszej metody depilacji. Poznaj więc innowacyjną depilację IPL i sam przekonaj się jak interesujące jest to rozwiązanie!

Czym jest depilacja IPL?

W dzisiejszych czasach wszyscy pragną dbać o swój atrakcyjny wygląd. A nie może być on zapewniony, jeśli tu i ówdzie znajduje się nadmierna ilość owłosienia. Receptą na to może być najnowocześniejsza i coraz bardziej popularna forma depilacji. A jest to depilacja IPL, określana również jako fotodepilacja. Czym jest zatem to IPL? Nazwa ta pochodzi z języka angielskiego i oznacza Intense Puls Light. Związana jest ona z używaną w tym rodzaju depilacji technologią impulsów świetlnych. Takie promienie świetlne o różnej długości wnikają pod skórę i następnie w momencie napotkania włosów po prostu je niszczą. Działa tutaj wytwarzane przy takim zabiegu ciepło. Dzięki temu można pozbyć się zarówno pojedynczych włosków, jak i większej ich ilości. Depilacja IPL działa kompleksowo i skutecznie, a jej efekty widoczne są przez naprawdę długi czas. Zabiegi z użyciem IPL wykonywane są przede wszystkim w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, salonach Spa lub gabinetach dermatologii estetycznej.

 

Gdzie oprócz depilacji używa się technologii IPL?

Technologia Intense Puls Light używana jest również przy wykonywaniu następujących zabiegów:

– redukcja przebarwień na skórze,

– usuwanie naczynek na twarzy,

– likwidacja rozstępów,

– niwelacja trądziku,

– fotoodmładzanie.

 

Co odróżnia depilację IPL od zwykłej depilacji laserowej?

  • koszty takiej depilacji są nawet kilkukrotnie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej depilacji laserowej,
  • technologia używana przy depilacji IPL sprawia, że wykonywany zabieg jest praktycznie bezbolesny i bezpieczny, a usuwane są włoski rosnące na różnych głębokościach,
  • depilacja IPL jest przeznaczona praktycznie dla wszystkich; jest ona bezpieczna nawet dla osób, które mają problemy ze skórą wrażliwą i naczynkową, nie ma znaczenia również karnacja skóry,
  • brak jest dokuczliwych dolegliwości, jakie mogą pojawić się po zabiegu,
  • czas przeprowadzania zabiegu jest bardzo krótki, nawet nie zauważysz kiedy wszystkie czynności zostaną wykonane,
  • jednak dla uzyskania jak najlepszego efektu konieczne jest przeprowadzenie nieco większej ilości pojedynczych zabiegów.

Jak widać zalety depilacji IPL są niepodważalne. Zapomnij zatem raz na zawsze o innych formach usuwania zbędnego owłosienia. Jednorazowe golarki, depilatory, czy plastry z woskiem to przeszłość! Teraz najlepszym rozwiązaniem jest depilacja IPL, której największym atutem jest wręcz zdumiewający i przede wszystkim długotrwały efekt działania. Wypróbuj ją koniecznie, a na pewno nie pożałujesz!