praca hostess podczas konferencji

Hostessy na eventy firmowe

Zawód hostessy jest związany z posiadaniem pewnych umiejętności oraz predyspozycji, chociaż nie istnieją żadne odgórne zasady dotyczące ich cech zewnętrznych lub charakteru. Aczkolwiek to właśnie te, najczęściej młode dziewczyny, znajdują się na pierwszej linii frontu podczas wielu wydarzeń i budują wizerunek klienta. Jest to bardzo ważna rola, gdyż wpływa na całościowe postrzeganie eventu przez gości. Obecność hostess jest dzisiaj konieczna na prawie każdym,  firmowym spotkaniu, konferencji czy wydarzeniu.

Idealna hostessa na eventy firmowe

Bez względu na miejsce pracy hostess, ich zadania i role są niemal identyczne. Głównym zadaniem jest wykreowanie pozytywnego wizerunku klienta oraz przekazywanie informacji uczestnikom wydarzenia. Dziewczyny powinny być asertywne, życzliwe oraz inteligentne. Nie jest ich rolą, aby wyłącznie „ładnie wyglądać”. Idealna hostessa to taka, która wie w jaki sposób, kiedy i o czym informować, a w razie jakichkolwiek problemów szybko zareagować. Miła aparycja jest ważna, ale nie w tym momencie najważniejsza. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z promocją w supermarkecie czy z konferencją w hotelu, hostessa powinna wykonywać zadania wyznaczone wcześniej przez agencję czy klienta. Często spotyka się promotorki dwujęzyczne lub targowe. Z pewnością nie są to osoby z przypadku, a te specjalnie wyselekcjonowane aby sprostać najwyższym wymaganiom odbiorcy i specyfice eventu. Jeżeli szukasz dobrych agencji, sprawdź ofertę agencji hostess w Łodzi.

 

Modne ubrania dla hostess

W większości przypadków promotorki mają zapewnione stroje zgodne ze stylistyką wydarzenia. Są to najczęściej eleganckie komplety ubrań z firmowym logo. Oczywiście wszystko zależy od typu imprezy w której uczestniczą. Targi branży rowerowej rządzić się będą prawami strojów w stylu casual, zaś bankiet w teatrze kojarzy się bardziej ze stonowaną, wieczorową sukienką. Na wszelkie konferencje zarezerwowane jest tradycyjne połączenie kolorów biel-czerń jako np.: biała koszula i czarne spodnie lub spódnica, a na imprezy plenerowe świetnie sprawdzi się koktajlowa sukienka w jasnym kolorze. Czasami hostessy muszą same zapewnić sobie same strój. Należy pamiętać, że fason fasonowi nierówny, tak więc agencje lub klienci powinni szczególnie zadbać o wizerunek swoich pracownic. Przed imprezą powinno się więc dokładnie sprawdzić rozmiary ubrań jakie noszą nasze hostessy oraz porównać ich typ sylwetki. Wybrane stroje powinny być możliwie jak najbardziej uniwersalne co do kroju i odpowiednie dla każdego typu figury. To samo tyczy się obuwia. Nie można pozwolić, aby hostessy znacząco różniły się od siebie wzrostem. Jeśli impreza trwa kilka godzin, powinniśmy umożliwić zmianę niewygodnego obuwia na wysokim obcasie na o wiele wygodniejsze balerinki. Jest to bardzo korzystne w przypadku obsługi baru lub kawiarni  np.: na stoisku targowym. Z pewnością obsługa firmowych stolików okaże się mniejszym wyzwaniem na płaskim obcasie.

 

Makijaż dla hostess eventowych

Makijaż może być kolejną problematyczną kwestią podczas organizowania wydarzenia, w którym biorą udział hostessy. W przypadku gdy agencja lub klient dysponuje odpowiednim budżetem, można zastanowić się nad zatrudnieniem fryzjerów i makijażystów. Najważniejsze, aby wszystkie dziewczyny reprezentowały spójny wizerunek. Nie możemy pozwolić sobie na rozbieżności, od naturalnego makijażu po bardzo mocny. Make-up konferencyjny diametralnie różni się od tego prezentowanego wieczorową porą. Powinniśmy zwrócić uwagę na światło jakie będzie panowało na miejscu naszego wydarzenia. Jeśli jest to światło białe, ostre, np. w sali konferencyjnej, postawmy na makijaż stonowany. Powinniśmy zobaczyć lekko zmatowioną skórę, z makijażem oczu w różnych odcieniach beżu oraz lekko muśnięte różem policzki. Całość zaprezentuje się świeżo, adekwatnie do okazji. Jeżeli zaś impreza odbywa się w sali, gdzie panuje przyciemnione oświetlenie, możemy postawić na ciemniejsze kolory. Przykładowo, świetny okaże się makijaż oczu w stylu smokey-eyes lub czerwona szminka na ustach. Jest to makijaż wyrazisty, aczkolwiek sprawdzi się na mniej formalnych eventach.

 

Magdalena Nowak