kobieta na feriach

Jak przygotować się do wyjazdu na ferie?

Nadeszła pora śniegu i przymrozku, której grzech nie wykorzystać, wyjeżdżając na ferie zimowe. Dla uczniów oraz studentów (i nie tylko!) to doskonała okazja na odpoczynek. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój czas wolny, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

 

5 pomysłów na udane ferie

Ferie to fantastyczny czas, kiedy możesz odsapnąć od codziennych obowiązków i zrelaksować się. Brak Ci pomysłu, jak najlepiej wykorzystać ten czas? Spieszymy z pomocą!

  1. Jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania ferii zimowych są podróże – możesz odwiedzić kurorty narciarskie i zaczerpnąć czystego, górskiego powietrza. Pojedź do ulubionych miast i ciesz się pięknymi, śnieżnymi widokami!
  2. Może lato w środku zimy? Czemu nie! Jeśli masz dość minusowej temperatury, zbierz grupę przyjaciół i kup bilety lotnicze do ciepłego kraju. Zima to nie tylko mróz, ale też szansa na daleką i fascynującą podróż.
  3. Dobrym pomysłem, jeśli wolisz spędzić spokojne ferie, jest oddanie się pasji. Mając dużo wolnego czasu, możesz w pełni cieszyć się robieniem czegoś, co sprawia Ci frajdę. Planowałeś przeczytać książkę, ale nie było wolnej chwili? Teraz ją masz!
  4. Ferie zimowe to również świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Zawsze lepiej się odpoczywa w gronie przyjaciół i rodziny, więc urządźcie razem wyjazd w góry lub wyjście do restauracji. Nie tylko pomoże Ci to w zapełnieniu wolnego czasu, ale zacieśni wasze więzy!
  5. Świetnym rozwiązaniem będzie zabranie całej rodziny do aquaparku. Parki wodne są idealne w każdą porę roku, dlatego też, jeśli masz ochotę wykąpać się w ciepłej wodzie lub posiedzieć w saunie, jest to pomysł dla Ciebie.

 

Jak zaplanować wyjazd?

Planowanie wyjazdu to długi proces, do którego należy podejść z głową. Przede wszystkim ustal, ile osób na pewno pojedzie. Musisz mieć pewność, że tuż przed wyjazdem nie zostaniesz ze wszystkim na lodzie. Z umówioną grupą poszukajcie miejsca na nocleg. Spytaj o warunki i koszty oraz dokładny adres, żeby nie było zaskoczenia po przyjeździe. Załatw pewny transport, który dowiezie was na miejsce bez żadnych problemów. Ostatnim etapem jest pakowanie niezbędnych rzeczy – szczoteczkę, ręczniki, szampony, apteczkę, ciepłe ubrania, prowiant na drogę i sprzęt. Pamiętaj, że nie wszystkie rzeczy kupisz na miejscu, więc sprawdź dwa razy, zanim włożysz walizkę do bagażnika.

 

Weronika Tomasik