zestaw pędzli do makijażu

Kosmetyki odmładzające

Zmarszczki, utrata blasku oraz cienie pod oczami, to najczęstsze objawy starzenia się cery. Skóra wygląda na zmęczoną i odwodnioną. Oczywiście tę kolej rzeczy można spowolnić stosując zdrową dietę, ograniczając alkohol czy papierosy. Działanie od wewnątrz jest niezwykle istotne, jednak często niewystarczalne. Czy dzięki kosmetykom, możemy więc spowolnić proces starzenia się skóry, tak jak obiecują nam to producenci?

 

Co to są kosmetyki odmładzające?

 

Olejki do twarzy, kremy na noc, na dzień, pod oczy, nawilżające, ujędrniające czy likwidujące przebarwienia. Wszystkie te cudeńka zostały stworzone specjalnie dla kobiet, które przekroczyły pięćdziesiąty, trzydziesty a nawet dwudziesty rok życia. Mają na celu zatrzymać młodość.

 

 

Działanie kosmetyków odmładzających

 

Koncerny farmaceutyczne chwalą się latami badań laboratoryjnych oraz setkami nowych patentów na wykorzystanie substancji zawartych w ich produktach. Wszystko po to, by zachęcić do ich kupienia. Jednak czy naprawdę ich potrzebujemy?

 

Kosmetyki odmładzające są idealnym rozwiązaniem dla kobiet chcących zachować młody wygląd. Dzięki substancjom ujędrniającym i nawilżającym, są w stanie podnieść owal twarzy i delikatnie wygładzić zmarszczki mimiczne. Nie łudźmy się jednak, że uda nam się spłycić głębokie zmarszczki, które towarzyszą nam już od wielu lat. Dlatego warto zapoznać się z działaniem kosmetyków odmładzających odpowiednio wcześnie. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zapobiec nowym zmianom.

 

Kosmetyki odmładzające dzięki swym substancjom, działają zbawiennie na naszą cerę. Mogą zawierać kwas hialuronowy lub kolagen, które mają na celu nawilżyć i wygładzić twarz. Efekt jednak jest krótkotrwały i nieskuteczny szczególnie w przypadku starszych zmarszczek tzw. strukturalnych. Na szczęście dzięki kosmetykom odmładzającym możemy powstrzymać powstawanie nowych zmarszczek i cofnąć choć w niewielkim stopniu objawy starzenia się skóry. Tu z pomocą przychodzą nam takie substancje jak peptydy, witamina C oraz te złuszczające, m.in. kwas glikolowy i salicylowy oraz retinol. Warto więc sprawdzać skład kosmetyków odmładzających, jeśli producent obiecuje nam wiele.

 

Jak wybrać kosmetyki odmładzające

 

Dość zaskakującym faktem jest, że już w okolicach dwudziestego piątego roku życia mechanizmy wymiany naszego naskórka zaczynają spowalniać. Skóra coraz wolniej się regeneruje. Jeśli chcemy w przyszłości cieszyć się pięknym, młodym wyglądem, warto już teraz pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. W tym wieku zaleca się stosowanie kosmetyków odżywczych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Z biegiem lat, gdy nasza twarz traci owal, warto pomyśleć o działaniu przeciwzmarszczkowym. Na rynku jest mnóstwo kremów typu anti-ang,które chronią nas przed efektami fotostarzenia.

 

Angelika Wylegała