dom z basenem

Modne projekty domów

Dom to miejsce, do którego będziesz chciał wracać. Niektórzy mówią, że nie stanowi go budynek ani styl umeblowania ale ludzie, z którymi tam mieszkamy. Gdy przed Tobą decyzja o własnych czterech kątach, odpowiedz sobie na pytanie, jaki jest ten Twój wymarzony dom.

Czy warto wybrać nowoczesny projekt domu?

 

To decyzja, która należy w całości do Ciebie. Najważniejsze, aby Twój dom był funkcjonalny, był, jak mówią Amerykanie, Twoją twierdzą. Musi dawać Ci komfort i poczucie bezpieczeństwa. Oczywiście, dom może być nowoczesny. Firmy budowlane i biura nieruchomości oferują dziś:

– domy energooszczędne,

– domy gliniane,

– współczesne stodoły,

– oryginalne elewacje,

– domy inteligentne, które da się obsługiwać na odległość za pomocą telefonu i które „wyczują” złodzieja. Są jednak osoby, które skłaniają się nadal ku budownictwu tradycyjnemu – z parterem, piętrem i poddaszem. Przemyśl, jaka opcja odpowiada Ci najbardziej.

Czym kierować się przy wyborze projektu domu?

Kieruj się przede wszystkim tym, co lubisz. Jeśli odpowiada Ci minimalizm, nie wybierzesz przecież domu, w którym aż robi się od bibelotów. Lubisz pastele? Nie decyduj się więc na dom w ciemnej kolorystyce.

Przede wszystkim, zrób jednak rekonesans środków, jakie na nowy dom możesz przeznaczyć. Inne koszty poniesiesz, zakupując pustostan, który musisz sam umeblować, bądź do którego umeblowania zatrudnisz fachowców, czy architektów wnętrz a inne koszty poniesiesz, gdy zakupisz dom już umeblowany. Analogicznie, inna jest cena domków jednorodzinnych, czy z poddaszem, albo bliźniaków. Inne koszty poniesiesz, kupując dom na obrzeżach a inne w centrum miasta.

W zasadzie bez sprawdzenia swoich możliwości finansowych, nie sprawdzaj innych punktów.

Projekt domu indywidualny

Jeśli nie znalazłeś w ofercie firm i pośredników nic dla siebie, możesz zamówić indywidualny projekt domu. Z tej oferty możesz skorzystać także wtedy, gdy zakupiłeś działkę o nieregularnych wymiarach lub kształcie i standardowe domy, będące w sprzedaży, nie zmieszczą się na niej.

Wystarczy, że skontaktujesz się z daną firmą i powiesz, co podoba Ci się najbardziej i jaki jest Twój dom marzeń. Często wiążę się to ze zwiększeniem kosztów, ale Ty decydujesz od początku do końca, jak będzie wyglądać Twoja twierdza, wybierając np. dach, rozmieszczenie pomieszczeń, otoczenie.

 

Anna Małoszewska