oświetlona łazienka

Jak wybrać światło do robienia makijażu?

Jedna z podstawowych zasad dotyczących makijażu mówi nam, że należy malować się w takim świetle, w jakim później będziemy się prezentować. Każda z nas zna doskonale widok zabieganych kobiet na ulicy z nierówno rozsmarowanym podkładem, zbyt ciemnym lub zbyt wyrazistym. Wykonywanie porannego makijażu w sztucznym świetle, a następnie wyjście na zewnątrz połączone z pośpiechem i brakiem umiaru, przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. Zamiast wyglądać pięknie i świeżo, przypominamy klauna wracającego z całonocnego przyjęcia.

Światło do makijażu

Wiemy już, że odpowiednie oświetlenie przy wykonywaniu makijażu, ma duży wpływ na to, jak będziemy się prezentować. Istotne jest tu nie tylko położenie (czy światło pada z góry czy z boku) ale również jego barwa i intensywność. Ciepły odcień żarówek sprawia, ze nasza skóra wygląda na wypoczętą, opaloną i wygładzoną. W takim świetle łatwo jednak o przedobrzenie z ilością makijażu. Jak więc znaleźć złoty środek?

Rodzaje oświetlenia do łazienki

Większość kobiet, szykujących się na wieczorne wyjście wybiera łazienkę, jako najlepsze miejsce do przygotowań. Jednym z powodów tego zjawiska jest fakt, że możemy mieć wszystkie niezbędne rzeczy w zasięgu ręki, co pozwoli nam zaoszczędzić czas i niepotrzebny stres. Dlaczego by nie zakręcić włosów na lokówce podczas tuszowania rzęs? Jednak tym co zachęca przedstawicielki płci pięknej do wielogodzinnego zajmowania łazienki, na nieszczęście mężczyzn, jest duże łazienkowe lustro.

Jeśli nie wyobrażamy sobie wykonywania makijażu w innym miejscu niż łazienka, warto zadbać o prawidłowe oświetlenie, które zapewni nam doskonały wygląd zarówno wieczór, w sztucznym świetle, jak i na zewnątrz w pogodny dzień.

Oświetlenie w łazience musi być przede wszystkim praktycznie. Przy zakupie żarówek, warto zatem zwrócić uwagę na temperaturę barwową. Najlepiej wybrać oświetlenie naturalnie zbliżone do światła dziennego. Jest to szczególnie istotne, gdy nie mamy w łazience okien. Unikniemy w ten sposób, przekłamania kolorów, co jest szczególnie istotne przy wykonywaniu porannego makijażu.

W niedużej łazience wystarczy jedno górne światło. W większej warto zaopatrzyć się o żarówki halogenowe, umieszczone w suficie. Może wystarczyć zaledwie pięć-sześć opraw z żarówkami 50W.

Oświetlenie lustra łazienkowego

Oświetlenie wokół lustra, to doskonały wybór dla kobiet wykonujących codzienny makijaż w łazience. Światło umieszczone zwykle po bokach lustra, pozwala równomiernie oświetlić twarz. Dobrym rozwiązaniem jest również wprowadzenie kilku opraw halogenowych nad lustrem.

Warto więc pomyśleć o zakupie specjalnego lustra z oświetleniem do wykonywania makijażu lub samemu stworzyć taki efekt, przy pomocy niewielkiej ilości lamp halogenowych i cieszyć się nienagannym makijażem przez cały dzień zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym oświetleniu.

 

Angelika Wylegała