kobieta

Typy urody

Wiele pań na pewno nie raz zastanawiało się dlaczego ubranie czy makijaż, który na naszej przyjaciółce wygląda rewelacyjnie, na nas samych prezentuje się nijako, a także dlaczego jednym dobrze w niebieskim, a innym w czerwonym. Otóż determinuje to fakt, jakim typem urody  jesteśmy.

Analiza kolorystyczna

Aby dowiedzieć się, jakim typem urody jesteśmy, należy wykonać analizę kolorystyczną. Za jej twórcę uznaje się szwajcarskiego nauczyciela malarstwa , Johannes Itten, który uznał iż każdy człowiek posiada indywidualną paletę barw, która odpowiednio komponuje się z jego typem urody. Możemy być typem chłodnym [ zima, lato] lub ciepłym [wiosna, jesień].
Analizy kolorystycznej można dokonać porównując swoje cechy z niżej podanymi wzorcami, jednak po dokładną analizę warto zwrócić się do specjalisty. Należy jednak pamiętać, że każda z Nas jest inna i wymaga specjalnie dla Niej skomponowanej palety barw, w której będzie wyglądać najkorzystniej.

 

4 typy urody

Typy urody rozdziela się w różne sposoby, ale najpopularniejszym jest podział według pór roku.

Typ 1 Wiosna

Jeśli jesteś Wiosną, to masz ciepły typ urody. Twoja twarz ma odcienie od delikatnie żółtych, poprzez brzoskwiniowe, aż do żółtych tonacji. Kobiety z tego typu charakteryzują się zwykle włosami o naturalnym kolorze blond, mieniących się złocistymi refleksami, a ich oczy są barwy zielonej, niebieskiej lub piwnej o intensywnych odcieniach.

Typ 2 Lato

Typ Lato jest chłodny. Cera pań o tym typie urody jest jasna, od szarych odcieni po delikatnie oliwkowe, często też zaróżowiona, ze skłonnością do pękających naczynek. Włosy Pań Lato są w kolorze od mysiego blondu po brązowawe z popielatymi odcieniami. Oczy charakteryzują się jasnymi barwami w kolorze szarości, błękitu czy delikatnych odcieni zieleni.

Jest to przeważający wśród Polek typ urody.

Typ 3 Jesień

Panie o tym typie urody mają zwykle jasną cerę, z delikatnie złocistymi, pomarańczowymi poblaskami. Ich włosy mają ciepłe odcienie ciemnego blondu, aż do czekoladowych brązów. Oczy Pań Jesień są zwykle piwne lub brązowe. Typ jesienny jest zaliczany do ciepłych.

Typ 4 Zima

Jak sama nazwa mówi jest to zimny typ urody. Charakteryzuje się on bardzo jasną, bladą cerą o wyrazistych rysach. Włosami w odcieniach bardzo ciemnych brązów do czerni, kontrastującymi z bladą karnacją i oczami w barwach niebieskich, zielonych i piwnych z ciemnymi otoczkami.

Warto poznać jakim typem urody jesteśmy, by trafnie dobierać do niego swój strój czy makijaże.

 

Ewelina Karczmarska