wnętrze salonu kosmetycznego

Jak urządzić salon kosmetyczny?

Czy przeszło Ci kiedykolwiek na myśl, aby otworzyć swój własny salon kosmetyczny? Czy miałaś już w głowie wizję, jak go urządzić? W przypadku rozpoczynania własnej działalności gospodarczej, zwłaszcza usługowej, bardzo istotny jest design. Dzięki niemu można nie tylko przyciągnąć klienta, ale i zatrzymać go na dłużej. Zadbany salon kosmetyczny to genialna wizytówka dla usług, jakie są w nim świadczone. Sprawdź jakimi zasadami należy się kierować przy urządzaniu salonu kosmetycznego.

Zasady urządzania salonu kosmetycznego

Na samym początku, najważniejsze jest, aby zastanowić się jaki w jakim stylu ma być utrzymany salon kosmetyczny. Na pewno musi on wyglądać czysto i sterylnie. Styl jednak może być nowoczesny, lub przytulny. Dobrze, jeśli współgra z rodzajem zabiegów, jakie są w nim wykonywane. Kiedy już zdecydujemy się na jeden z nich, należy się go trzymać. Ważny jest umiar i współgranie wszystkich elementów otoczenia. Urządzając salon kosmetyczny, warto wybrać się na zakupy do mniejszych miast. Dzięki temu potrzebne do aranżacji wnętrza elementy będę oryginalne i nietypowe, przez co nadadzą charakteru całemu wnętrzu. Oświetlenie w salonie kosmetycznym to niezwykle ważna kwestia. Zależnie od wybranego stylu, mamy do wyboru oświetlenie chłodne, lub ciepłe. Warto również zastanowić się nad odpowiednim zapachem. Nie może on być zbyt intensywny, ale powinien umilać klientowi przebywanie w salonie. Dobrym rozwiązaniem są delikatne kadzidełka zapachowe lub świece. Po zaopatrzeniu się w profesjonalny sprzęt, nie wolno zapomnieć o dodatkach dekoracyjnych.  Wszelkie drobne przedmioty powinny być przechowywane w estetycznych pojemnikach. Świetnym pomysłem jest urządzenie kącika z biblioteczką i gazetami w poczekalni. Często klientki są zmuszone zawitać w salonie ze swoimi pociechami, dlatego warto rozważyć także niewielki kącik zabaw dla najmłodszych.

Drewniany design salonu kosmetycznego

Drewniany design kojarzy się głównie z domowym zaciszem. Można ten efekt z powodzeniem wykorzystać w salonie kosmetycznym.  Wchodząc do pomieszczenia, klient od razu poczuje się dobrze. Drewno kreuje bardzo przyjazny, ciepły, przytulny klimat. Moda na stosowanie naturalnych materiałów w urządzaniu wnętrz nigdy nie przemija. Oprócz walorów estetycznych, drewno jest bardzo solidne i wytrzymałe. Drewniane mogą być nie tylko meble, ale i elementy dekoracyjne, a nawet lampy. Elementy z drewna wspaniale łączą się z innymi – na przykład szklanymi i metalowymi, co w przypadku salonu kosmetycznego pełnego specjalistycznych urządzeń, jest ogromną zaletą.

 

Drewniana podłoga w salonie kosmetycznym

Drewniana podłoga nadaje każdemu wnętrzu prestiżu i dostojności. Ciemne drewno sprawdzi się w przestronnym salonie, natomiast jasne polecane jest w przypadku mniejszych pomieszczeń. Najłatwiejszy w utrzymaniu, wśród drewnianych podłóg, jest parkiet. Drewniana podłoga prezentuje się świetnie właściwie w każdym pomieszczeniu, bez względu na styl. Parkiety są bardzo solidne, łatwo poddać je renowacji, a z czasem stają się coraz bardziej efektowne i zyskują na urodzie.

 

Ewelina Hiller